Vljudno vas vabimo na predstavitev zgodb, ki so jih učenci OŠ Šempas zbirali med vaščani po Šempasu. K dogodku ste povabljeni v četrtek, 6. oktobra 2016, ob 18. uri v večnamenski prostor OŠ Šempas.

Predstavitev je prvi del projekta z naslovom Bilo je nekoč v Šempasu, ki sodi v okvir širše teme DedIŠČIna OKOli nas v okviru Dnevov evropske kulturne dediščine in Tedna kulturne dediščine pod okriljem Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije. Projekt smo prijavili skupaj s KS Šempas; upamo namreč, da bo do konca šolskega leta zgodb toliko, da se jih bo splačalo natisniti.
Dediščina sooblikuje našo individualno in lokalno identiteto, je odraz naših vrednot, znanja in tradicije. Zato smo zanjo tudi odgovorni. To odgovornost skušamo s projektom privzgojiti tudi učencem, ki bodo v naslednjih desetletjih edini varuhi izginjajočih zgodb …
Ob tej priložnosti bomo uradno izobesili tudi zastavo, ki smo jo prejeli skupaj z nazivom »Kulturna šola«.
Veseli bomo vašega obiska.