Spoštovani starši,

NIJZ je pred enim tednom podal priporočilo, da v skupnih prostorih šole vsi učenci uporabljajo obrazne maske. Kot kaže, bo to priporočilo veljalo še nekaj časa.
Zahvaljujem se vsem staršem, ki nam pomagate pri zagotavljanju čim bolj varnega okolja za vaše otroke v šoli in ste otrokom priskrbeli obrazne maske.

Tiste starše, ki pa nošenju obraznih mask nasprotujete, obveščam, da bomo v skladu z navodili Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter Inšpektorata RS za šolstvo po prejemu vaše pisne prošnje oz. obvestila naredili uradni zaznamek, kar bo v nadaljnjih postopkih dokazilo v sledenju zapletov glede širjenja bolezni COVID-19. To ne velja za otroke, ki maske iz zdravstvenih razlogov ne morejo oz. ne smejo uporabljati.

Tako kot vi tudi vsi delavci šole upamo, da se bo bolezen COVID-19 kmalu umirila in da bo lahko življenje v šoli potekalo tako, kot je nekoč.

Zarja Hönn Marc

ravnateljica OŠ Šempas