V okviru tedna otroka je bil v sredo, 7. 10. 2015, za učence prve triade še prav poseben dan, saj so se srečali s pravljičarko, pesnico, pisateljico Aljo Furlan in miškom Šimom, ki je glavni junak v njenih ljubkih zgodbicah. Učenci so bili nad obiskom in programom avtorice navdušeni. Naučili so se »pozdrav siru«, prebrali pesmice o čustvih in se o njih tudi pogovarjali … Avtorica ustvarja pravljice in pesmice po meri. Za otroke, da lažje premagajo strahove, za odrasle pa, da nagovorijo otroka v sebi. O pisanju pravljic ustvarjalka še dodaja: »Lahko ji zastaviš temelje, ampak se bo sama odvila. Pravljica ve, kam mora iti. Mogoče zveni abstraktno in čarobno, vendar pa je res tako.« Literarna dela avtorice si otroci lahko izposodijo v šolski knjižnici. Ogled fotografij.

Knjižničarka Edica Klanjšček Schlegel