V petek 20. oktobra smo se šestošolci z učiteljicama Majo in Matejo ter učiteljem Davidom odpravili na Notranjski kras. Po dolgi vožnji smo si najprej ogledali Križno jamo. V njej smo videli lobanjo jamskega medveda in se peljali s čolnom po jamskem jezercu. Ko smo pojedli malico, smo se z avtobusom peljali do gradu Snežnik. Pokazali so nam veliko sob, v katerih so bili ohranjeni predmeti. Nato smo si ogledali maketo Cerkniškega polja oz. jezera in videli video o Cerkniškem jezeru. Kmalu za tem smo se peljali z lojtrnikom. Nato smo se odpravili še do Rakovega Škocjana in se sprehodili do Malega in Velikega naravnega mostu ter si z vrha ogledali Tkalco jamo. O teh krajih so nam povedali veliko legend. Spoznali smo sedem imen reke Ljubljanice. Seveda pa smo se s sošolci veliko pogovarjali in uživali.

Pripravila: Ana Klanjšček, 6. b

20231020_105419-1600x1200