V vrtcu v Šempasu izvajamo v mesecu aprilu in maju projekt ”Z gibanjem do zdravja”. V okviru omenjenega projekta spoznavamo pomen zdrave prehrane, pomen gibanja in zdravja za življenje. Na našo prošnjo za sodelovanje v tem projektu so se prijazno odzvali v Zdravstvenem domu Ajdovščina. Tako sta se v torek, 21.4.2015 pripeljala z reševalnim vozilom Martina Terbižan Rupnik, dr. med., spec. druž. med. in Simon Rušt, zd. tehnik. Otrokom sta preko igre ter z njihovo pomočjo predstavila in demonstrirala, kako si oskrbimo rano in povijemo roko, kako ravnamo v primeru ugriza ter katero številko pokličemo v primeru nesreče. Zdravnica nam je pokazala še njeno torbo z raznimi pripomočki. Najslajše pa vedno pride na koncu. Skupaj z njima smo si odšli pogledat reševalno vozilo. Pokazala sta nam nosila, sprehodili smo se skozi notranjost vozila, kjer smo lahko videli opremo reševalnega vozila. Za otroke pa je bilo najatraktivnejše pri vozilu sirena in modre rotacijske luči.

Otrokom sta na igriv način približala pomembnost njihovega dela in s tem omogočila, da so pridobili pozitivno izkušnjo z njima in reševalnim vozilom.

Oglejte si slike.