Praznični mesec december je bil v našem vrtcu poln dogajanja. Začel se je s krašenjem igralnic, izdelovanjem voščilnic, petjem pesmi o zimi in Dedku Mrazu. V začetku meseca so vsi otroci vrtca izdelali novoletne okraske, s katerimi smo okrasili smreko pred našim vrtcem. Obiskale so nas dijakinje Srednje vzgojiteljske šole iz Ajdovščine, ki so nam zaigrale glasbeno pravljico Lili in njeni gozdni prijatelji. V goste smo sprejeli tudi člane Društva kot v pravljici, ki so nam pričarali predstavo Ledeni božič. Vrata vrtca smo v dopoldanskem času odprli otrokom, ki ne obiskujejo vrtca ter jih tako sprejeli medse, se z njimi igrali, telovadili, odšli na sprehod ter jim na ta način predstavili naše dogajanje v vrtcu. Tudi me strokovne delavke smo otrokom pripravile praznično dopoldne z glasbeno pravljico Vesel božič mišek Matiče, ki je gozdnim živalim delil svoje piškote, ki jih je spekel v šoli. V zadnjih dneh decembra je otroke po skupinah obiskal beli medved in težko pričakovani Dedek Mraz. Z njim so otroci rajali, se pogovarjali in mu prepevali pesmi. Praznično veselje pa smo zaključili z novoletnim diskom, kjer so otroci rajali in plesali z otroki drugih skupin in silvestrovanjem, kjer smo si zaželeli prijetne novoletne praznike.