Od konca meseca januarja do aprila je v vrtcu potekal projekt Pasavček, ki ga že več kot 10 let s pomočjo šol in vrtcev uspešno izvaja Javna agencija RS za varnost prometa. Pri otrocih smo želeli spodbujati pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev ter varnostnih pasov med vožnjo v avtomobilu. Ob tem nam je bil v veliko pomoč lik Pasavčka, ki je otroke prijazno opozarjal: RED JE VEDNO PAS PRIPET! V projektno delo smo poleg tega vključevali razne vsebine in sodelavce. Spoznali smo žival – pasavec, peli pesmi na temo prometa in ob njih zaplesali, se igrali razne didaktične igre, izdelali didaktični pripomoček – obešanko za avto, brali pravljice, na plakatu beležili pripetost otrok med vožnjo, se pogovarjali o vrstah prometa, s policistom smo spoznali pravila varne udeležbe v prometu kot pešca in kolesarja, se odpravili na orientacijski sprehod s pomočjo prometnih znakov. Predšolski otroci pa so si v Novi Gorici ogledali policijsko in gasilsko postajo ter v Goriški knjižnici Franceta Bevka poslušali pravljico Rožnati avtobus. Skupina otrok Žarkov je z vzgojiteljicama organizirala srečanje s starši ob zaključku projekta.