Drage učenke in učenci, spoštovani starši,

vladni ukrepi so podaljšani za teden dni in tako se od ponedeljka, 30. 11. 2020, nadaljuje izobraževanje na daljavo. V kolikor se bo epidemiološka slika izboljšala, obstaja možnost, da se učenci od 1. do 3. razreda vrnejo v šolske klopi 7. 12. 2020. Ali bo to izvedljivo, bomo naknadno obveščeni.

Za učence od 4. razreda naprej je še naprej predvideno izobraževanje na daljavo. Za te učence se v prostorih šole načrtuje možnost izvajanja dopolnilnega pouka, drugih oblik individualne ali skupinske pomoči ter dodatne strokovne pomoči.

Ministrica za izobraževanje, znanost in šport je sprejela sklep, ki določa:

• da je v letošnjem šolskem letu le eno ocenjevalno obdobje, ki traja od 1. 9. 2020 do 24. 6. 2021, razen za učence 9. razreda, za katere traja do 15. 6. 2021,
  • da se  ocenjevanje znanja izvaja pred učenkami/učenci v skupini oddelka ali učne skupine, v času izobraževanja na daljavo pa lahko tudi individualno,
  • zmanjšano število ocen v šolskem letu.

Podrobnosti o številu ocen najdete v priloženem dokumentu: Sklep ministrice

Lep pozdrav in ostanite zdravi.

Zarja Hönn Marc

ravnateljica OŠ Šempas