NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2023

Tudi v letošnjem šolskem letu se bomo pridružili NMSB, ki se bo začel 8. septembra na Mednarodni dan pismenosti in zaključil 8. oktobra in bo potekal pod geslom ˝Beremo skupaj˝.

V okviru dogodkov, ki se bodo odvijali v času Nacionalnega meseca skupnega branja 2023 bo posebna pozornost namenjena branju strokovne in stvarne literature ter medgeneracijskemu branju, zato k sodelovanju še posebej vabimo starše in stare starše. Izpostavljamo tudi pomen družinskega branja. Na naši šoli z NMSB spodbujamo branje kot vrednoto pri vseh generacijah bralcev prek skupnega branja, z branjem povezanimi dogodki ter s širjenjem in izposojo knjig. Boljša pismenost lahko spreminja življenja!

V tem mesecu bodo v času jutranjega varstva, rekreacijskega odmora ter med 12.15 in 13.45 potekale bralne urice za učence od prvega do četrtega razreda. Predvidene dejavnosti si lahko ogledate na povezavi. V sodelovanju z vami, dragi starši, bodo različne aktivnosti, ki spodbujajo bralno kulturo in bralno pismenost, potekale tudi za učence višjih razredov.

Vabljeni, da se nam pridružite pri skupnemu branju.

Koordinatorica projekta Alenka Vižin