Spoštovani,

obveščamo vas, da s k okrožnici “Izvajanje vzgojno – izobraževalnega dela od 11.1.2021 dalje” z dne 7.1.2021 dodali popravek okrožnice. Šole ostajajo zaprte do 15.1.2021 in ne do 18.1.2021, kot je bilo navedeno v okrožnici.

Lep pozdrav!

Anton Baloh
generalni direktor
Direktorata za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada Republike Slovenije včeraj sprejela odločitev o podaljšanju ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19.

Z novim odlokom, ki bo začel veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, je do vključno 18. januarja 2021 podaljšan trenutno veljavni Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (Uradni list RS, št. 204/20). Glede na novi odlok in Sklep o začasni obliki izvajanja vzgojno-izobraževalnega dela v vzgojno izobraževalnih zavodih (Uradni list RS, št. 181/20) se izobraževanje na daljavo izvaja tudi v tednu od 11. 1. 2021 do vključno 18. 1. 2021. Izjema so osnovne šole s prilagojenim programom in zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, ki so odprti že sedaj.

Lep pozdrav in ostanite zdravi.

Zarja Hönn Marc

ravnateljica OŠ Šempas