12. in 13. februarja 2016 bo v dijaških domovih potekal informativni dan, na katerem bodo kandidatom za sprejem posredovane podrobnejše informacije v zvezi s sprejemom in bivanjem v dijaški domu.

PRIJAVA ZA SPREJEM

Učenci (bodoči dijaki) in dijaki, ki želijo v šolskem letu 2016/2017 bivati v dijaškem domu, bodo morali do 4. aprila 2016 dijaškemu domu, za katerega so se odločili, poslati izpolnjeno prijavnico za sprejem v dijaški dom (Obr. PSDD-MŠŠ-1/07), ki bo na voljo v dijaških domovih ter na spletnih straneh Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (http://www.mizs.gov.si/).

Vsak kandidat se lahko prijavi samo za en dijaški dom, v katerem želi bivati.

Dijaški dom bo do 8. aprila 2016 prijavljene kandidate za bivanje obvestil o možnosti bivanja in nadaljnjem postopku vpisa, kandidati pa lahko prijave prenesejo v drug dijaški dom do 26. aprila 2016. O morebitnih omejitvah bo dijaški dom obvestil kandidate najkasneje do 27. maja 2016.

VPIS

Vpis v dijaški dom bo potekal do 29. junija 2016, v jesenskem roku pa do 30. septembra 2016. Ob vpisu v dijaški dom mora kandidat predložiti dokazilo o statusu dijaka za šolsko leto 2016/2017.

Seznam dijaških domov (v prilogi)