V četrtek, 4. 4. 2024, je v Mercator centru v Postojni potekal 38. festival Turizmu pomaga lastna glava. Tema letošnjega festivala je OKUSNI ZAKLADI. Sodelovanje na festivalu vključuje izdelavo turistične naloge in videa ter predstavitev turističnega proizvoda na turistični tržnici.

Devetošolke Karin Cepič, Sofija Gorjan in Lana Mrak so razvile idejo in napisale nalogo z naslovom Kulinarično popotovanje po Šempasu s škratom Šempaščkom. Za pomoč pri izdelavi stojnice in promociji so k sodelovanju povabile še: Paulo Vidal Černe, Tiborja Trkmana, Jakoba Cernatiča, Vida Abramiča, Gašperja Cernatiča, Lea Dovžaka in Mijo Volarič. Strokovna žirija je naši šoli podelila kar dve zlati priznanji: zlato priznanje za sodelovanje na 38. festivalu in zlato priznanje za najboljšo predstavitev na tržnici.

Kot prejemniki zlatega priznanja smo bili povabljeni na zaključno turistično tržnico, ki se bo odvijala v četrtek, 16. maja 2024 v Medvodah.
V prihodnjih dneh načrtujemo izvedbo krajše predstavitve turističnega produkta za učence naše šole.

Čestitke vsem sodelujočim.