Fotografija0155V četrtek, 22. 9. 2016, je v Petrovčah in Žalcu potekala zaključna prireditev ob podelitvi laskavega naslova Naj kulturna šola 2016. Letos ga je za ogromno dela na kulturnem področju prejela OŠ Louisa Adamiča iz Grosupljega. Naša šola je spomladi prvič dobila naslov Kulturna šola in se tako pridružila šolam, ki jim je kulturna dejavnost prioriteta. Na prireditvi sta bila tudi dva učenca naše šole, in sicer Tadej Vovk in Karin Winkler, ki sta bila v zadnjih letih med najzaslužnejšimi učenci, da smo postali Kulturna šola. V Petrovčah sta učenca skupaj z učiteljico Matejo za šolo prevzela potrdilo o pomembnem nazivu, ki ga bo naša šola nosila do leta 2021. Trudili se bomo, da bomo vseh pet let upravičevali naziv Kulturna šola, saj so merila za njegovo pridobitev stroga, mi pa zato na ta naziv še ponosnejši.