Učenke, ki obiskujejo knjižničarski krožek, so 24. novembra obiskale 38. Slovenski knjižni sejem v Ljubljani, ki je bil letos posvečen 100. obletnici rojstva Ele Peroci, ene največjih slovenskih otroških pisateljic in pesnic. Sprehodile so se med stojnicami knjižnega sejma, ogledale so si razstavo ilustracij, sodelovale na veselošolskem kvizu Misija znanje z Boštjanom Gorencem – Pižamo in prisluhnile predstavitvi prve knjige Gorana Vojnovića za otroke Sinica in taščica. Sodelovale so na pravem lovu na zaklad “10 ilustracij najboljših slovenskih ilustratorjev” in se tako potegovale za lepe knjižne nagrade. Ljubljano so zapustile z nekaj novimi knjigami in z veliko lepimi vtisi.

Veliko je razlogov, zakaj obiskati najstarejši, največji in najpomembnejši knjižni dogodek pri nas. Eden je najpomembnejši – branje. Branje odpira vrata. Branje je okno v svet.

Knjižničarka Irena