Fotografija0090Unescovemu projektu Menjaj branje in sanje se je na naši šoli žal pridružilo le 9 učencev, a so med sabo 4. aprila v šolski knjižnici uspešno zamenjali 14 knjig. Vse so imele vpisana posvetila, ki bodo učence spominjala na dan, ko so našli novega bralnega prijatelja.

V četrtek, 21. aprila, pa je pet učencev odšlo še na zaključno prireditev v Ljubljano. Na Gimnaziji Ledina so jih prisrčno sprejeli s kulturnim programom, literarnimi delavnicami, nato pa so se srečali z ilustratorjem Damijanom Stepančičem in urednico MK za mladinsko literaturo Alenko Veler. Oba gosta sta učencem pripovedovala o svojem delu in o tem, kako nastane nova knjiga. Imeli so čast, da so pokukali v na povsem sveže preveden Greenov roman Obilje Katarin, ki bo sicer za ostale bralce dostopen šele v mesecu maju. Sledilo je menjavanje knjig in iskanje novih bralnih prijateljev. Po skupnem kosilu so se učenci poslovili od svojih novih prijateljev in obljubili, da se ob letu zopet vidijo.

{gallery}Sola_15_16/Menjaj_sanje_branje{/gallery}