Mesec april smo v vrtcu namenili mesecu varnosti. V začetku meseca so nas obiskali policisti Policijske postaje Nova Gorica. Predstavili so nam specialno terensko vozilo, avtomobil Škoda z merilnim sistemom PROVIDA, policijski motor, avtomobil za prevoz službenih psov, ki jih urijo za iskanje pogrešanih oseb in iskanje prepovedanih drog. Najbolj zanimiva je bila predstavitev specialnega vozila ”mavrice”. Obrazložili so nam, kako poteka aretacija in kam v marico zaprejo nepridiprave. To smo lahko izkusili tudi sami, saj so nas zaprli v prostor za prevoz oseb. Nadeli in oblekli smo si neprebojni jopič, lisice, oklep in čelado. Po predstavitvi nas je v jedilnici čakala predstava Svetlane Makarovič ENA ENA TRI v izvedbi Lutkovnega gledališča Jožeta Zajca iz Ljubljane. Zgodba nosi sporočilo, da v nevarnosti otrok pokliče telefonsko številko 113. Gre za niz prizorov, zaokroženih v celoto, ki pričarajo nekaj najbolj tipičnih nevarnih situacij, v katerih se lahko znajde otrok. Nevarnosti, ki prežijo nanje, so skrite v dogodivščinah lutk.