zlati znackeV torek, 22. 5. 2017, so se štirje devetošolci, ki so vsa leta osnovne šole sodelovali pri Bralni znački, odpeljali na nagradni izlet v Ljubljano.

Najprej so si v parku Tivoli, na priljubljenem Jakopičevem sprehajališču, ogledali razstavo fotografij velikega formata »Arboretum«, ob 12. uri pa so se udeležili zaključne prireditve za zlate značkarje v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani. Program je vodil Boštjan Gorenc Pižama. Pogovarjal se je z avtorjema knjige Od genov do zvezd, ki jo bodo zlati bralci letos dobili kot darilo za 9-letno zvestobo dobri knjigi. Pogovor pa je popestril raper Trkaj. Po prireditvi so se učenci sprehodili po Ljubljani, nato pa se zadovoljni odpeljali domov.
Na OŠ Šempas je v letošnjem šolskem letu 2016/17 osem zlatih značkarjev: Naja Peršič, Maja Bregar, Nika Andlovic, Matija Štrukelj, Jure Mervič, Jure Kosovel, Nejc Peršič in Valentin Kodrič.
Vsem učencem iskreno čestitamo in želimo, da bi še v naprej radi posegali po dobri, kvalitetni knjigi!
Zapisala: Edica Klanjšček Schlegel