V četrtek 17. aprila je v vrtcu zagorelo … pa ne čisto zares. V organizaciji Gasilske enote Nova Gorica, Prostovoljnega gasilskega društva Nova Gorica in Policijske postaje Nova Gorica smo izvedli vajo evakuacije v primeru požara po vseh točkah reševanja (prikaz požara – dim, klic na 112, evakuacija, iskanje pogrešane osebe). Evakuacija je potekala po predhodnem načrtu in je vključevala celotno osebje vrtca. Vsaka skupina je v spremstvu vzgojiteljic po najkrajši in varni evakuacijski poti zapustila vrtec in se zbrala na zbirnem mestu. Otroci so imeli možnost videti prihod gasilskih vozil, gašenje požara in oskrbo poškodovane osebe. Gasilci so nam pokazali njihova vozila, predstavili gasilsko opremo in nam omogočili, da smo tudi sami poizkusili gasiti z vodo. Otrokom je vaja evakuacije ostala v dobrem spominu, saj so jo podoživljali še v prihodnjih dneh.