V soboto, 23. 3. 2024 je bil na naši šoli uspešno izpeljan četrti turnir 2. Primorskega osnovnošolskega pokala 2023/24. Sodelovalo je 64 igralcev iz Šempasa, Nove Gorice, Šempetra pri Gorici, Dobrovega, Idrije, Spodnje Idrije, Polskave, Cola, Ajdovščine, Vipave, Branika, Pivke, Grahovega, Tolmina, Kanala, Deskel, Postojne.
Naš večnamenski prostor je bil poln šahistov in njihovih staršev, ki so jih podpirali. Neverjetno je bilo opazovati skoncentriranost in disciplino mladih šahistov.

Turnirja se je udeležilo šest učencev naše šole: Nejc Zagoršek, Gabrijel Cigoj, Jan Hrenovec, Nina Hrenovec, Nino Mladovan in Rikardo Mladovan.
Zmagal je devetošolec Nejc Zagoršek, sedmošolec Jan Hrenovec je bil v svoji skupini drugi.

Čestitamo vsem tekmovalcem in jim želimo veliko uspehov in veselja pri igri šaha.
Zahvaljujemo se vsem udeležencem in organizatorjem, posebej mentorju na naši šoli g. Viljanu Lebanu.