V soboto, 11. maja 2019, smo predstavniki sveta staršev na Osnovni šoli Šempas, organizirali 6. ŠOLSKE MAJSKE IGRE za učence od 1. do 5. razreda. Letos se jih je udeležilo kar 166 učencev, saj smo združili prijetno s koristnim in v sodelovanju z učitelji pripravili igre na delovno soboto.
Pričetek tekmovanja so nam s plesnim nastopom popestrili otroci plesne šole El-1. Otroci so se nato pomerili v desetih individualnih igrah, kot so: met žoge na koš, skakanje v vrečah, vrtenje okoli palice, skakanje po „ledenih“ ploščah, metanje obročev,… Za konec pa še v skupni igri – vlečenju vrvi. Organizatorji Majskih iger – predstavniki sveta staršev, smo se angažirali in poskrbeli za bogate nagrade. Ob zaključku iger smo razglasili rezultate in vsi otroci, ki so dosegli 1. , 2. in 3. mesto, so prejeli medalje. Vsak otrok je izžrebal tudi svoje darilce. Prva mesta smo skupinsko nagradili še s picami, ki so nam jih poklonile picerije. Vsi otroci so prejeli sladoled Leone in se z njim zasluženo posladkali ter osvežili. Veselje, navdušenje in dobra volja vseh obiskovalcev Majskih iger, je poplačalo ves trud, ki smo ga organizatorji vložili v pripravo 6. šolskih majskih iger in s prostovoljnimi prispevki staršev (271,40 eur) ter nakazili na šolski račun sponzorjev Mivax (100 eur) in Elektro Primorske (300 eur) za šolski sklad zbrali skupaj kar 671,40 eur.

Zahvaljujemo se tudi vsem sponzorjem, ki so prispevali bogate nagrade za naše otroke.
Svet staršev OŠ Šempas

Sponzorji: