Pa je za nami. Čarobna Noč knjige 2023. Posebna, drugačna, prerojena. Polna navdihov, prijaznih besed in spretnih rok.

Pri prvošolcih je ob pomoči učiteljice Mateje in drobnih ročic po branju  nastajal pravi podvodni svet, kjer so plavale svojevrstne ribe iz papirja, drugošolci so z učiteljicama Majo in Ireno brali o kokoški, ki ji je šlo vse narobe, in jo tudi ustvarili iz papirja, tretješolci pa so se z učiteljicama Saro in Valentino ukvarjali s problemom, kako objeti ježa. Ježki, ki so nastajali po branju, pa niso bili le iz papirja in volne, ampak tudi iz čokolade … Učiteljica Tanja in Sergeja sta vabili v svet literarnih junakov Dominika in Barbare, ki so ju učenci tudi ustvarili iz blaga in tekstilnih dodatkov. Svoj delež so dodale še mame, ki so se pridružile delavnicam. Učiteljica Ana se je ukvarjala z vrednotami današnjega sveta, ki so skrite v književnih besedilih, pri učiteljici Maši pa so se brale prepovedane knjige. Res? O tem vedo največ povedati njeni udeleženci. Učiteljica Nataša se je za en večer poistovetila s čarovnico Winnie in z učenci skuhala pravi čarovniški napoj. Uf, kakšna zelena barva! Pa tudi čaranju se niso odrekli. V naši največji učilnici smo gostili Tačke pomagačke, dva terapevtska psa in tri vodnike, ki so v pogovoru učencem predstavili svoje delovanje. Kužka sta pridno poslušala, učenci pa so ju smeli tudi pobožati. Zahvalna pisemca, ki so jih učenci z učiteljicama Livijo in Teo napisali po druženju, so sporočala hvaležnost za novo izkušnjo in navdušenje. Na odru so se devetošolke družile z mlado pesnico Ano Rustja, ki jih je navdušila tudi za pisanje poezije. Nastali so izdelki, vredni objave. Za lačne želodčke je po hodnikih dišalo po sveže pečenih palačinkah z nutelo, za grla, suha od branja, pa je bil na razpolago čaj. Za vse to je poskrbela učiteljica Maja z učenci. Pa tudi večerjo in zajtrk je pripravili z učenci. 9 učenk 9. razreda, ki so naše zlate bralke, je namreč v knjižnici tudi prespalo. Doživetje, ki ga bodo nosile s sabo vse življenje.

Čarobna noč se je prevesila v sončno jutro … Ostali bodo spomini na doživetja in velika zahvala dobri vili knjižničarki Ireni, ki je vse organizirala, bdela nad dogajanjem in z nevidno paličico ustvarjala knjižno magijo, ki je delovala. Hvala njej in vsem sodelujočim učiteljicam.

Slika 1 of 77