Dragi učenci in starši,

pošiljamo vam še nekaj organizacijskih in drugih informacij v zvezi s poukom na šoli od 25. 5. 2020. Nekatere informacije se v zvezi s ponovnim odprtjem šole ste dobili že 11. in 17. 5. 2020.

1. DEVETOŠOLCI

S 25. 5. se na šolo vračajo vsi devetošolci, ki bodo (zaenkrat) razdeljeni v 3 skupine – tako kot pri SLJ in TJA. Pouk bodo imeli v učilnicah MAT, SLJ in KEM.
V učilnici so lahko brez maske (ali šala ali rute), sicer pa morajo na avtobusu in na šoli imeti zaščito, za katero poskrbijo sami.
Malicajo v učilnicah. Ponjo gre eden od predstavnikov skupine.
Med glavnim odmorom gredo v primeru lepega vremena vsi devetošolci na igrišče pred šolo. Skupine se med seboj ne združujejo. Eden od učiteljev, ki je imel z njimi 3. uro, ostane z njimi na igrišču (dežura). Tudi zunaj morajo upoštevati varnostno razdaljo. V primeru slabega vremena ostanejo učenci v učilnicah, vrata so odprta in eden od učiteljev je dežuren na hodniku (namesto zunaj).
Uporabljajo lahko le spodnje sanitarije.
Po pouku oz. po zadnji skupni uri gredo učenci, ki ne kosijo in nimajo prevoza ali učne pomoči takoj domov, ostali ostanejo v učilnici. Eden od učiteljev ostane dežuren na hodniku in ob določeni uri za posamezno skupino spremi učence do jedilnice in se vrne na hodnik. Vozači se vrnejo v razrede oz. jih na avtobusno spremi dežurni učitelj.
Omaric se zaenkrat ne uporablja, učenci so v učilnici obuti, pred vstopom v šolo si morajo temeljito očistiti čevlje. V šolo zaradi urejanja parkirišč in odvodnjavanja (zaenkrat) vstopajo skozi zgornji vhod. Spodnjega uporabljajo le v času rekreativnega odmora.
Razredniku sporočijo, če so imeli v omarici stvari.
Prilagojen urnik za 9. razred je v eAsistentu.

1. UČENCI S TEŽAVAMI in tisti, ki težko dosegajo standarde znanja: -8. RAZRED

S 25. 5. se na šolo vračajo tudi učenci z učnimi težavami. Malica in kosilo za te učence v ponedeljek še ne bosta organizirana, od torka naprej (za torek in za ostale dni, ko bodo v času malice in/ali kosila na šoli) pa jih boste starši na to po potrebi prijavili.

DOPOLNILNI POUK

MAT

9. r pon., 3., 4. šol. ura Jožica Rustja
8. r tor., 4.šol. ura Darja Vodopivec
čet., 4. šol. ura Darja Vodopivec
7. r tor., 6 šol. ura Darja Vodopivec
čet., 3. šol. ura Darja Vodopivec
6. r sreda, 5., 6 šol. ura Darja Vodopivec

FIZ

8. r pon., 1.,2. šol. ura Jožica Rustja
9. r čet. in pet., po urniku Jožica Rustja

TJA  – Katarina Grmek (9. r, 5. r)

Ponedeljek in sredo 6. šolsko uro

SLJ

1. r – torek 3. in 4.šol. ura
  2. r – četrtek, 2.šol ura
  3. r – po dogovoru z učiteljico Matejo H. G.

5. r.

Torek, 1.-3. šol. ura, za ostale se bodo učiteljice z učenci dogovorile naknadno.

4.r

Sreda – po dogovoru z razredničarkama.

Ostale informacije v zvezi z učno pomočjo bodo razredniki ali učitelji posredovali učencem naknadno.

Učitelji/razredniki so vas (ali učence) ali vas bodo obvestili, kateri so učence z učnimi težavami, ki morajo naslednji teden obiskovati učno pomoč (dopolnilni, ISP …).

Starši nekaterih učencev ste že, ostali pa še morate, pred začetkom oz. najkasneje ob vrnitvi učenca na šolo izpolniti in oddati Prijavnico in Izjavo.

Uporaba maske za po šoli (ne v učilnicah) je obvezna za vse učence od 12. leta.

Učenci 3. in učenci 4.-8. razreda uporabljajo le sanitarije ob učilnici računalništva.

Pri prevozih smo pri pripravi seznamov vozačev, ki smo jih morali oddati že v sredo, približno predvidevali, kateri učenci od 4.-9. razreda bodo potrebovali pomoč in smo jih vključili v sezam. Verjetno pa večina ne bo potrebovala prevoza vsak dan oz. ne v obe smeri.

3. UČENCI 1.-3. RAZREDA IN OPB

Učenci 3. razreda so (zaenkrat) razdeljeni v 4 skupine.

Podaljšano bivanje od 25. do 29. 5. 2020:

S 25. 5. se nam bosta na šoli v podaljšanem bivanju pridružili še dve delavki, sicer zaposleni v CŠOD v Tolminu. Vsaka bo imela eno od skupin v podaljšanem bivanju.

Podaljšano bivanje je organizirano od 11.40 do 16.30, glede na urnik učencev in potrebe staršev. Učitelji za oba prva, oba druga in oba tretja razreda so v  PB do odhoda domov zadnjega učenca razreda.

Kasneje bomo mogoče skupine generacij združevali.

Anita Lisac bo od 25. 5. izvajala učno pomoč …

Učenci vozači morajo imeti na avtobusu masko. Zanjo poskrbijo sami.

Na avtobusu je lahko pri eni vožnji do 8 učencev. V ponedeljek bo avtobus vozil po ustaljenem voznem redu. Kasneje ga bomo po potrebi spremenili in vas obvestili (preko spletne strani šole).

Vodstvo šole in svetovalna služba

Obvestilo staršem pred ponovnim odprtjem šole

Prijavnica 4-9 (priloga 2)

PRIJAVNICA 1.-3. (priloga 1)